יפוי כח מתמשך – הגדירו היום איך יראה המחר

תיקון חדש לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, מאפשר לכל אדם בגיר, לערוך שורה של מסמכים, שבעזרתם יוכל להגדיר ולקבוע כיצד ינוהלו ענייניו, במידה וחלילה ייקלע למצב שבו לא יוכל לקבל החלטות. גולת הכותרת היא יפוי הכח המתמשך, אשר באמצעותו תוכלו גם אתם להחליט היום, איך יראה המחר.

בשנת 2017, נכנס לתוקפו תיקון משמעותי ביותר לחוק הכשרות המשפטי והאפוטרופסות, אשר הסדיר, לראשונה, את האפשרות של אדם לקבוע במידה רבה, כיצד יראה עתידו ומי יטפל בענייניו, במידה וחלילה יגיע למצב רפואי/בריאותי או אחר, שאינו מאפשר לו לקבל החלטות.

עד התיקון לחוק, ברוב המכריע של המקרים, בעת שאדם נקלע למצב שמנע ממנו לקבל החלטות ו/או לנהל את ענייניו, היה מתמנה לו אפוטרופוס, בדרך כלל בן משפחה קרוב, שהיה אמון על הסדרת ענייניו של חסוי.

כעת ולאחר התיקון לחוק, יכול כל אדם בגיר, לתת בעצמו את ההוראות העתידיות ולפרט את האופן שבו ענייניו ינוהלו בעת הצורך, על ידי גורם שיקבע על ידו. יפוי הכח המתמשך, יכול שיהיה למכלול של עניינים, לרבות אישיים, רפואיים וכספיים, ויכול שיהיה רק לחלק מהעניינים. כמו כן, ניתן למנות מספר מיופי כח, אשר פועלים ביחד או לקבוע מיופה כח נפרד לכל עניין ועניין.

מדובר במהפכה של ממש לעומת המצב הקודם. בעקבות התיקון, יכול האדם, מרצונו ובשלב שבו הוא מבין ומסוגל לקבל החלטות, לקבוע במידה רבה את עתידו ולשלוט בתהליכים שיקרו, ככל וחלילה יקלע למצב שבו לא יוכל לנהל את ענייניו.

על פניו, נראה כי מדובר בעניין "פעוט" או "פשוט" – בוחרים מיופה כח, חותמים על טופס ובכך מסיימים. בפועל מדובר בסוגייה מורכבת הרבה יותר, הואיל והיא נוגעת ברבדים האישיים והמשפחתיים העמוקים ביותר. האדם המבקש למנות מיופה כח, צריך להקדיש מחשבה רבה ומשמעותית לזהות מיופי הכח שימנה, הסמכויות שיעניק להם ורמת הפירוט והדיוק של הנחיותיו.

הואיל ומדובר במסמך משפטי בעל משמעות רבה, נדרשת הבנה מעמיקה של רצון האדם והדרך שבה ירצה לחיות את חייו, במידה וחלילה מצבו לא יאפשר לו להתנהל באופן עצמאי.

משרדנו, אשר מאז ומתמיד דגל בהצבת הלקוח במרכז, נמצא כאן על מנת לסייע לכם ולבני משפחתם, במלוא הרגישות והמקצועיות, לערוך את יפוי הכח המתמשך וכן שורה נוספת של מסמכים, אשר יאפשרו לכם להגדיר כיצד יראה עתידכם.

צרו עימנו קשר לצורך קבלת מידע נוסף, כדי גם אתם תוכלו להחליט היום, איך יראה המחר.

לחצו כאן

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *